




W Krośnie na szeroką skalę prowadzona jest akcja usuwania azbestu. Miasto płaci za wywózkę i utylizację tego szkodliwego materiału. Od sierpnia prowadzona jest w mieście inwentaryzacja azbestu.
W Skandynawii, gdzie spalarnie odpadów dostarczają ciepło do mieszkań, śmieci stają się coraz bardziej poszukiwanym surowcem. Tymczasem w Norwegii zaczyna ich brakować - informuje tvn24.pl.
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży ogłosiło przetarg na budowę zakładu przetwarzania i unieszkodliwiania odpadów, zlokalizowanego na terenie gminy Miastkowo.
Uczestnicy obradującego w Gnieźnie VII Kongresu Miast Polskich zwrócą się z apelem do rządu i parlamentu o przygotowanie nowej ustawy o gospodarce odpadami - informuje "Głos Wielkopolski".
19-latek z Wietnamu skonstruował poruszającego się robota – z papierowych i plastikowych śmieci oraz fragmentów zabawek. Robot jest zdalnie sterowany – dżojstik również pochodzi z odzysku.











