Ponad 135 mln zł ma kosztować budowa nowego bloku energetycznego w Krośnie. Inwestycja, którą realizuje Krośnieński Holding Komunalny, ma być gotowa do 2024 r. Blok opalany będzie paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych.
Stabilizacja osadów ściekowych, zasady ich wykorzystania do nawożenia gleb, przekształcanie osadów w produkty nawozowe, deamonifikacja, czy innowacyjne technologie zamiany osadów ściekowych w nawóz organiczny to tematy, które dominują podczas drugiego dnia kołobrzeskiej konferencji.
Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zatrzymały nielegalny transport 25,6 ton odpadów – poinformowała KAS.
Ponad 700 nielegalnych składowisk odpadów i wysypisk śmieci wykryły służby środowiskowe w woj. świętokrzyskim. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zastrzega, że miejsc, gdzie odpady są bezprawnie wywożone, może być jeszcze więcej. W wykrywaniu przestępstw i wykroczeń przeciwko środowisku ma pomóc porozumienie między świętokrzyską policją i WIOŚ.
Gliwicka ciepłownia zostanie rozbudowana o nowy blok z kotłem wielopaliwowym, wytwarzającym ciepło i energię elektryczną. Inwestycja będzie kluczowym elementem gospodarki obiegu zamkniętego miasta Gliwice. Dzięki niej będzie możliwe pełne odzyskanie termiczne energii z odpadów komunalnych, ograniczenie zużycia węgla, obniżenie emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz stabilizacja cen produkowanego ciepła.











