PKN Orlen analizuje budowę instalacji do zagospodarowania odpadów komunalnych z Płocka (Mazowieckie) i okolic. Koncern podpisał list intencyjny o współpracy w tym zakresie z miastem Płock i tamtejszym Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami, które dostarczałyby odpady.
Ogólnopolska akcja "Nielegalne Odpady 2021" to kolejny krok w walce o czyste środowisko - przekazał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Dodano, że celem rozpoczętej właśnie akcji jest m.in. skontrolowanie jak największej liczby transportów przewożących odpady.
Od 8 września w gminie Goleniów w województwie zachodniopomorskim nie będą odbierane śmieci. Dzień wcześniej wygasa umowa pomiędzy gminą Goleniów a przedsiębiorstwem gospodarki komunalnej na wywóz odpadów.
Przed dwoma miesiącami w Olsztynie uruchomiono śmieciomaty. Ratusz podał, że mieszkańcy wrzucili do nich 40,2 tys. opakowań plastikowych i szklanych.
Trzeci dzień konferencji „Kompleksowa gospodarka odpadami” oznaczał wyjazd do instalacji ZGO w Bielsku-Białej.











