


![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)

W Zakładzie Gospodarki Odpadami w Zakurzewie podpisano porozumienie pomiędzy OPEC Grudziądz a Miejskimi Wodociągami i Oczyszczalnią w Grudziądzu w zakresie termicznego przekształcania paliwa alternatywnego RDF.
Od 1 maja przez okres minionych tylko dwóch miesięcy straż leśna musiała interweniować aż 21 razy w sprawach związanych z zaśmiecaniem terenów leśnych należących do olsztyńskiego nadleśnictwa Ostrołęka. W wyniku dochodzenia udało się ukarać kilka osób. Co roku Lasy Państwowe wydają 15 mln. zł na likwidację nielegalnych wysypisk.
W Lisewie Kościelnym w powiecie inowrocławskim paliło się miejsce magazynowania odpadów. Strażacy prosili okolicznych mieszkańców, by nie wychodzili z domów.
W Ożarowicach (woj. śląskie) od 1 sierpnia wzrośnie opłata za wywóz odpadów. W przypadku segregowanych będzie to 33 zł od osoby, zmieszanych - aż 99 zł od osoby. Podwyżki nie odczują mieszkańcy kompostujący odpady zielone.
Niebezpieczne odpady chemiczne należące do grupy rozpuszczalników znajdują się w 148 beczkach zabezpieczonych przez policję w Czartkach – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.











