




Polskie przedsiębiorstwa, w tym sklepy internetowe, które wysyłają do Niemiec towary w opakowaniach zawierających surowce wtórne, czekają dodatkowe wydatki. Temu, kto ich nie spełni, grożą gigantyczne kary. Od 1 stycznia zacznie w Niemczech obowiązywać ustawa o opakowaniach (VerpackG).
W Poznaniu rozpoczęła działalność Po-Dzielnia. To freeshop, czyli sklep, w którym wszystko będzie za darmo i jednocześnie centrum edukacyjno-kulturalne. Po-Dzielnia to dzieło aktywistów Givebox Poznań i Fundacji Pro Terra.
Na granicy polsko-ukraińskiej przechwycono nielegalne odpady. Towar w postaci sproszkowanych wkładów katalizatorów samochodowych przemycany był w opakowaniach wyglądających jak worki cementu.
Pies rasy pekińczyk trafił do sortowni odpadów we Włoszczowej. Zwierzę było zamknięte w zawiązanym worku na śmieci. Policja szuka właściciela.
W najbliższą sobotę (13 października) w Polsce po raz pierwszy obchodzony będzie "Dzień bez elektrośmieci". Akcja promuje prawidłowe postępowanie z tego typu odpadami. Tylko 20 proc. z nich trafia obecnie do recyklingu.











