




Spróbuj nie brać torebek ze sklepu - zrobisz przysługę naszej planecie. Pod takim hasłem organizacje związane z ruchem zero waste (ang. zero odpadów) reklamują akcję "Dzień bez foliówek", która odbędzie się 3 lipca.
Wrocławska firma Komunalnik w przetargu na wywóz odpadów w Poznaniu ogłoszonym przez GOAP wystartowała z ofertą tańszą niż Remondis, w którym udziały ma miasto.
Ostatnie lata, począwszy od 2011 r., to okres wielu kluczowych inwestycji związanych z dostosowywaniem Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Płocku do przepisów dot. ochrony środowiska, a także ze zwiększeniem jego wydajności przetwarzania odpadów. Kluczowym etapem działań, będącym zwieńczeniem całokształtu inwestycji, była budowa nowej kwatery składowiskowej, której otwarcie odbyło się 23 czerwca.
W podkieleckim Promniku odbyło się oficjalne otwarcie zakładu do mechniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych. Inwestycja kosztowała 230 mln zł.
Z podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Jadwigą Emilewicz na temat gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna czasopisma "Recykling".











