




Ze Sławomirem Mazurkiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska, o selektywnej zbiórce odpadów komunalnych, rozmawia Piotr Talaga
Komisja Europejska wystosowała do polskiego rządu ostrzeżenia w sprawach związanych z ochroną przyrody: gospodarką odpadami, odnawialnymi źródłami energii, transportem i Puszczą Białowieską.
Z Jarosławem Rolińskim, dyrektorem Departamentu Ochrony Ziemi w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) o możliwościach dofinansowania gospodarki odpadami rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna czasopisma „Recykling”.
W ramach specjalnej akcji w południowej części Gdańska, Zakład Utylizacyjny wraz z mieszkańcami zebrał ponad 10 ton odpadów z terenów zielonych. W sprzątaniu pomogło prawie 1000 osób.
Aż trzynaście ton odpadów zebrało toruńskie przedsiębiorstwo oczyszczania miasta w mobilnym punkcie zbierania odpadów.











