




Po zeszłotygodniowych ulewach w Gdańsku wielu mieszkańców miało problem z oczyszczeniem swoich zalanych gospodarstw. Aby im pomóc, urzędnicy wysłali w miasto czternaście kontenerów, do których można wrzucać zalegające odpady.
Rada Miejska w wielkopolskiej Mosinie zdecydowała na ostatniej sesji o wyjściu gminy ze Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – Selekt”. Wszystko po to, by od nowego roku zlecać odbiór odpadów własnej spółce, a nie wybranej przez związek w przetargu.
Trzydzieści nowych punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych ma powstać do połowy 2018 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Inwestycje dofinansuje tamtejszy WFOŚiGW w ramach unijnego projektu.
Dwa Punkty Wymiany Odpadów, których ściany zbudowane są z surowców wtórnych, powstały w w Warszawie nad Wisłą. Podobnie jak w ubiegłym roku, w zamian za przyniesione odpady będzie można otrzymać prezenty.
Do Poznania przybyli przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, aby posłuchać o możliwości uzyskania Świadectwa Weryfikacji w ramach Pilotażowego Programu Weryfikacji Technologii Środowiskowych Unii Europejskiej (EU ETV). Program skierowany jest do firm z branży komunalnej, wod-kan oraz energetyki.











