




Od kilku tygodni nieprzyjemny zapach z wysypiska Szadółki sięga znacznie dalej wgłąb Gdańska niż zazwyczaj - dociera nawet na Główne Miasto. Prawidłowy proces rozkładania odpadów został zaburzony na skutek wyjątkowo obfitej ulewy z połowy lipca, przez co śmieci czuć dużo bardziej.
Premier Beata Szydło podpisała Uchwałę Rady Ministrów w sprawie Krajowego planu gospodarki odpadami 2022. Ogłoszenie tego aktu prawnego nastąpi najpóźniej do 26 sierpnia.
Zakład Utylizacyjny w Gdańsku stworzył mobilną aplikację Olfactor, dzięki której mieszkańcy miasta mogą raportować wszelkie uciążliwości zapachowe związane z gospodarowaniem odpadami w regionie.
Aż 248 mln zł kosztowała budowa Zakładu Utylizacji Odpadów w Promniku koło Kielc, w którym w poniedziałek uruchomiono sortownię. Dzięki inwestycji na składowisko ma trafiać aż o 75 proc. mniej odpadów.
Papierowe kubki stosowane przez wielkie sieci kawiarni są niemal niemożliwe do przetworzenia – ostrzega serwis BBC News.











