Od 1 stycznia przyszłego roku na mapie Polski pojawi się dziesięć nowych miast. Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, trafił właśnie do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Według wstępnych danych GUS-u, w 2020 r. oddano do użytkowania 222 tys. mieszkań, tj. o 7% więcej niż w 2019 r. Wzrosła też liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym, ale spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto.
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz niektórych innych ustaw. Zakłada ona m.in. wprowadzenie do systemu prawa modelu społecznych agencji najmu (SAN).
Termin ogrodnictwo partyzanckie, będący tłumaczeniem angielskiego zwrotu guerilla gardening, nie szokuje już tak jak kilka lat temu. Nie pada już w kontekście obywatelskich zrywów sadowniczych to (prawie) dowcipne pytanie o cele i odznaczenia – wsadzać czy nagradzać? Nie słychać też, by współcześni nam ogrodniczy partyzanci musieli pod osłoną nocy ukrywać przed opinią publiczną swoją społeczną aktywność. Jednak wokół historii obywatelskich nasadzeń wciąż jest sporo niejasności. Spróbujmy rzucić na nie nieco światła.
W 20 miejscach w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe stanie 80 nowych pojemników przeznaczonych do segregacji odpadów. Inwestycja będzie kosztować 240 tys. zł.