1 / 7

Uczestnicy konkursu „Inspiracje w przestrzeni” – zarówno początkujący, jak i doświadczeni architekci krajobrazu – nadesłali łącznie 23 projekty. Zwycięski projekt ogrodu społecznego zrealizowany zostanie w kwietniu na Osiedlu Młodych w Poznaniu.

Uroczysta gala finałowa konkursu „Inspiracje w przestrzeni” odbyła się podczas targów Gardenia 2017 w Poznaniu.

Celem tej inicjatywy było, już po raz szósty, nagrodzenie projektów architektonicznych kształtujących wysoką jakość przestrzeni publicznej oraz podnoszenie świadomości społecznej w kwestii odpowiedniej gospodarki przestrzennej.

Tegoroczna edycja konkursu wymagała od uczestników stworzenia koncepcji ogrodu społecznego na terenie przy Osiedlu Czecha w Poznaniu. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: debiutanci oraz profesjonaliści.

Spośród licznie nadesłanych prac z każdej kategorii wyłoniono po jednym zwycięskim projekcie oraz dwa wyróżnienia. Nagrodę główną w kategorii debiutant otrzymał projekt: „Kolorowy świat” autorstwa Martyny Florczak, natomiast w kategorii profesjonalista zwyciężyła Wanda Sobieraj za stworzenie pracy pt. „Ogród społeczny mozaika”.

Wyróżnienia zdobyły projekty debiutantów: „Ogród społeczny” Estery Sobczyk oraz „GajRaj” Julii Konsek. Wyróżnienia wśród profesjonalistów przyznano projektom: „Ogród społeczny na osiedlu młodych w Poznaniu” Rafała Kwiatkowskiego i „Ogród malowany. Wielopokoleniowy ogród społeczny” Anny Komorowskiej i Marty Kuli.

Spośród zwycięskich prac mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowej wybiorą projekt który zostanie zrealizowany na Osiedlu Młodych w Poznaniu.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj