„Inspiracje w przestrzeni” to konkurs organizowany przez miesięcznik „Zieleń Miejska”, w którym najpierw zostanie wyłoniony, a następnie zrealizowany w Poznaniu najlepszy projekt ogrodu terapeutycznego.  

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez czasopismo „Zieleń Miejska”, jest ogród terapeutyczny. Na podstawie zwycięskiego projektu zagospodarowana zostanie przestrzeń, w której będą podejmowane działania z zakresu przyrodniczej terapii zajęciowej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu zagospodarowania wyznaczonego terenu przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu z uwzględnieniem ogrodu terapeutycznego.

– Edukacja ekologiczna może przybierać różne formy. Jedną z nich jest nauka przez terapię, w której wykorzystywane są wszystkie zmysły, dlatego nadrzędnym celem konkursu jest realizacja ogrodu terapeutycznego, w którym dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie będą mogli przenieść się do zielonej przestrzeni i poznawać ją wszystkimi zmysłami. Taka forma edukacji aktywizuje i przyczynia się do poprawy zdrowia psychicznego oraz fizycznego – mówi koordynator konkursu Marta Siatka z firmy Abrys, wydawcy „Zieleni Miejskiej”.

Twórcy najlepszych koncepcji (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas seminarium Miejska Sztuka Ogrodowa odbywającego się podczas targów Gardenia  22 lutego w Poznaniu.

– Realizacja tego typu projektów społecznych sprawia nam ogromną radość. Myśl o tym, że nasze działania mogą pomóc dzieciom powoduje, że praca staje się dla nas przyjemnością, a każdy, nawet najmniejszy sukces, motywuje i wyzwala jeszcze więcej energii do działania – dodaje Marta Siatka.

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2018 r. Więcej informacji znajduje się tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj