Reklama

envicon 2023 ad1a

Inteligentne "miasto w mieście" powstanie pod Moskwą

Inteligentne
dom
12.11.2018, o godz. 6:40
czas czytania: około 1 minuty
0

Architekci z konsorcjum biur projektowych Zaha Hadid Architects (Wielka Brytania), Archea Associati (Włochy) i Nikken Sekkei (Japonia) wygrali konkurs na projekt nowej dzielnicy Rublyovo-Arkhangelskoye położonej na zachód od Moskwy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Powstać ma tu inteligentne i zrównoważone „miasto w mieście” dla 66 500 mieszkańców, składające się ze szkół, klinik medycznych, infrastruktury transportowej, obiektów handlowych oraz instytucji społecznych i kulturalnych. Powstanie także 800 tys. m kw. powierzchni biurowej dla dynamicznie rozwijającego się w Moskwie sektora finansowego, konsultingowego, prawnego i audytowego.

Projektanci z konsorcjum współpracować będą z rosyjskimi specjalistami z firmy TPO Pride Architects. Celem jest stworzenie z dzielnicy Rublyovo-Arkhangelskoye różnorodnej ekologicznie przestrzeni do życia, pracy, nauki i rozrywki.

– Pracując z rosyjskimi, europejskimi i japońskimi specjalistami opracowaliśmy zorientowany na ludzi projekt inteligentnego miasta, które łączy społeczność nie tylko dzięki innowacyjnym technologiom, ale także poprzez organizację sfery publicznej, optymalizację zużycia i produkcji energii czy mobilność elektryczną – powiedział dyrektor projektu ze strony Zaha Hadid, Christos Passas.

Rublyovo-Arkhangelskoye ma umożliwić dalszy rozwój stolicy Rosji bez dodatkowego zwiększania zatłoczenia centrum miasta. Łącznie w okolicy powstanie ponad 4 mln m kw. nowych budynków, a także parki, lasy, a nawet 30-hektarowe jezioro graniczące z rzeką Moskwa. W 2020 r. planowana jest budowa nowej linii metra, która połączy dzielnicę z systemem podziemnej kolei.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023