Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Jak adoptować drzewo? Wrocław publikuje cennik

Jak adoptować drzewo? Wrocław publikuje cennik
21.07.2020, o godz. 11:08
czas czytania: około 3 minut
0

Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu uruchomił program, dzięki któremu można zostać sponsorem małego zielonego projektu. Wystarczy wybrać jedną z zaproponowanych opcji lub skomponować pakiet odpowiedni dla siebie i wypełnić formularz na stronie ZZM.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Można dołożyć swoją cegiełkę do budowania otoczenia przyjaznego dla ludzi, roślin i dzikich zwierząt Wrocławia. Zarówno osoby prywatne jak i firmy mogą sponsorować wybrany projekt urządzania zieleni we Wrocławiu. Co więcej – dzięki informacjom na stronie ZZM Wrocław – każdy kto chciałby zostać “zielonym mecenasem” z góry może zapoznać się z cennikiem utrzymania określonych zielonych projektów. Można więc od razu wybrać taki pakiet na jaki stać potencjalnego sponsora.

Duże zainteresowanie 

Jak informuje ZZM Wrocław nie ma tygodnia bez pytań jak zasponsorować posadzenie drzewa albo założenie budki lęgowej dla ptaków. Firmy zastanawiają się też często nad urządzeniem konkretnych skwerków. Niestety dotychczas, chętnych po rozmowie często płoszyła cena. Stąd aby uniknąć rozbieżności między wyobrażeniem a rzeczywistością odnośnie kosztów związanych z utrzymaniem zieleni, zdecydowano się na opublikowanie informacji o tym z jakiego rzędu wydatkami powinien liczyć się potencjalny sponsor wrocławskiej zieleni.

Ile kosztuje sponsoring drzewa, roślin ozdobnych albo małej architektury?

Jak podaje wrocławski ZZM w przypadku adopcji 1 szt. drzewa z pielęgnacją przez okres 3 lat należy liczyć się z kosztem ok 1650 zł. Drzewa we Wrocławiu sadzone są w okresie wiosennym lub jesiennym. Rośliny te mają wysokość ok. 3,5 m i minimalny obwód 14-16 cm na wysokości 1 m dla nasadzeń parkowych oraz min. 16-18 cm dla nasadzeń przyulicznych.

Zazwyczaj stabilizuje się je drewnianymi palikami (pionowymi i poziomymi), aby uchronić je od naporu wiatru, a także od ewentualnych uszkodzeń np. kosiarką w dolnej części pnia. We Wrocławiu używa się też taśm identyfikacyjnych o określonym motywie graficznym, na których umieszczane są informacje dotyczące danego drzewa (gatunek, termin sadzenia, firma opiekująca się itp.) W ciągu całego okresu gwarancyjnego drzewa są regularnie podlewane (z wyłączeniem okresu zimowego, jeśli jest bardzo wilgotny i/lub mroźny), formowane, a w przypadku uschnięcia lub nieodwracalnych uszkodzeń – wymieniane na nowe.

Inne przykładowe koszty związane ze sponsoringiem zieleni ze Wrocławiu wyglądają następująco:

 • rabata kwiatowa – 10 m2 z 3-letnią pielęgnacją to koszt rzędu 6000 zł
 • żywopłot – 10 mb z 3-letnią pielęgnacją 1450 zł
 • krzewy okrywowe – 10 m2 z 3-letnią 2500 zł
 • pnącza – 10 mb z 3-letnią pielęgnacją 1600 zł
 • łąka kwietna – 100 m2 1500 zł
 • schronienia dla zwierząt: budka lęgowa dla ptaków lub nietoperzy, z montażem 100 zł (w zależności od modelu w tej cenie 1 lub 2 szt.); domek dla jeży 100 zł szt. z montażem; domek dla zapylaczy – 1 szt. 200 zł
 • mała architektura: ławka – 1 szt. 2500; słupki drewniane chroniące zieleń – 10 mb 800 zł

Równocześnie w ofercie dla firm znajdziemy możliwość wsparcia większych projektów wrocławskiej zieleni – w tym przypadku wrocławski ZZM zaprasza do indywidualnych negocjacji ale podaje też przykładowe koszty związane z małymi zielonymi projektami:

 • Urządzenia zabawowe na place zabaw: 2 250 zł/1 szt., do 15 000 zł/1 szt. zestawu zabawowego
 • Elementy siłowni terenowych – 10 000 zł/1 element
 • Zalesienie 1 ha z 3-letnią pielęgnacją: 37 000 zł
 • Park kieszonkowy: 350 000 – 500 000 zł (w tym: projekt lub skorzystanie z już wykonanego projektu; infrastruktura: ścieżki, ew. lampy; mała architektura i zieleń: niska, średnia i wysoka)

W przypadku partycypacji w kosztach założenia lub rewitalizacji terenu zieleni koszty ustalane są indywidualnie.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej ZZM we Wrocławiu w zakładce Zielony mecenat.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024