1 / 15

W stolicy otwarto ostatni z trzech etapów modernizowanego odcinka bulwarów nadwiślańskich przy moście Świętokrzyskim. To część promenady, w obrębie której stoi słynna warszawska Syrena.

Fontanny, skatepark, strefa do ćwiczeń oraz sporo zieleni – to niektóre atrakcje wyremontowanego odcinka nadwiślańskich bulwarów, który jest już dostępny dla warszawiaków i turystów.

– Otwieramy ostatni z trzech odcinków modernizowanego nabrzeża na wysokości od ul. Tamka do ul. Boleść. Miłośnicy odpoczynku nad Wisłą mogą już korzystać z wyremontowanej promenady. Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie  – powiedziała Justyna Glusman, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Pod mostem Świętokrzyskim na Powiślu miłośnicy sportu mogą skorzystać ze strefy street workout oraz skateparku. Do dyspozycji są cztery hamaki, a przy deptaku po kaskadowej fontannie płynie woda. Warszawscy ogrodnicy uruchomili kraniki wypuszczające orzeźwiającą mgiełkę przy pomniku Syreny. Podpory mostu udekorowane są artystyczną mozaiką. Skwer u zbiegu ul. Tamka, Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty. Goście bulwarów zauważą też nową trawiastą skarpę, która doskonale wpisuje się w naturalny charakter rzeki.

– Warszawiacy mają również dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej WiFi. Zbudowaliśmy także miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań wyposażona jest w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Trzeci odcinek o długości 175 m był remontowany jako ostatni ze względu na prace przy budowie II linii metra oraz stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Łączny koszt inwestycji to 21 mln zł, z czego znaczną część stanowiły prace hydrotechniczne.

Czytaj więcej

Skomentuj