Reklama

ekotechnika ad1 [15.09-20.10.23]

Jest kolejny odcinek nadwiślańskich bulwarów w Warszawie

Jest kolejny odcinek nadwiślańskich bulwarów w Warszawie
dom
16.03.2019, o godz. 7:27
czas czytania: około 2 minut
0

W stolicy otwarto ostatni z trzech etapów modernizowanego odcinka bulwarów nadwiślańskich przy moście Świętokrzyskim. To część promenady, w obrębie której stoi słynna warszawska Syrena.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Fontanny, skatepark, strefa do ćwiczeń oraz sporo zieleni – to niektóre atrakcje wyremontowanego odcinka nadwiślańskich bulwarów, który jest już dostępny dla warszawiaków i turystów.

– Otwieramy ostatni z trzech odcinków modernizowanego nabrzeża na wysokości od ul. Tamka do ul. Boleść. Miłośnicy odpoczynku nad Wisłą mogą już korzystać z wyremontowanej promenady. Pojawiły się tu ławki, śmietniki i stojaki na rowery. Szczególnie ważna jest dla nas kwestia bezpieczeństwa, dlatego zamontowaliśmy monitoring i dodatkowe oświetlenie  – powiedziała Justyna Glusman, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni.

Pod mostem Świętokrzyskim na Powiślu miłośnicy sportu mogą skorzystać ze strefy street workout oraz skateparku. Do dyspozycji są cztery hamaki, a przy deptaku po kaskadowej fontannie płynie woda. Warszawscy ogrodnicy uruchomili kraniki wypuszczające orzeźwiającą mgiełkę przy pomniku Syreny. Podpory mostu udekorowane są artystyczną mozaiką. Skwer u zbiegu ul. Tamka, Wybrzeża Kościuszkowskiego i ul. Zajęczej ozdobiły dęby, cisy i kwiaty. Goście bulwarów zauważą też nową trawiastą skarpę, która doskonale wpisuje się w naturalny charakter rzeki.

– Warszawiacy mają również dostęp do bezpłatnej sieci bezprzewodowej WiFi. Zbudowaliśmy także miejsce dla wodnej jednostki. Specjalna przystań wyposażona jest w przyłącze wodne, kanalizacyjne i elektryczne – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Trzeci odcinek o długości 175 m był remontowany jako ostatni ze względu na prace przy budowie II linii metra oraz stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Łączny koszt inwestycji to 21 mln zł, z czego znaczną część stanowiły prace hydrotechniczne.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023