1 / 4

Zaprezentowano koncepcję zagospodarowania lubelskiego Wąwozu Kalina. To rezultat przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami. Inwestycja wpisana jest w Zielony Budżet Miasta Lublin.

Miasto zorganizowało w sprawie rewitalizacji Wąwozu Kalina szereg spotkań z mieszkańcami Lublina, spacer tematyczny, wywiady historyczne z użytkownikami oraz badania terenowe przy użyciu drona. Eksperci przeanalizowali mapy i zmierzyli natężenie ruchu komunikacyjnego w okolicy. W rezultacie  powstała spójna koncepcja zagospodarowania wąwozu. Projekt kosztował 42 tys. zł, a jego realizatorem jest Fundacja Krajobrazy.

Plan zakłada modernizację i utworzenie stref rekreacyjnych: jednej – już istniejącej – w górnej części wąwozu jako strefy aktywnej oraz nowej strefy naturalnej w dolnej części terenu. Na podstawie zebranych uwag, w koncepcji zagospodarowania Wąwozu Kalina zmieni się m.in. lokalizacja wybiegu dla psów, betonowe boisko zostanie usunięte, a w jego miejscu powstanie naturalna część wąwozu wypełniona łąkami kwietnymi.

Pomiędzy obecną siłownią a placem zabaw powstanie boisko wielofunkcyjne ze specjalną nawierzchnią. Zmianie ulegną również ciągi komunikacyjne, które dostosowane będą do korzystania przez rodziców z wózkami oraz osoby z niepełnosprawnościami. Koncepcja wprowadza spójną całość wąwozu z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców oraz wykorzystaniem istniejącego potencjału miejsca.

Czytaj więcej

Skomentuj