1 / 4

Poznańska firma Target Budownictwo Projekty i Realizacja będzie przebudowywać kąpielisko na szczecińskim Dziewokliczu. Jeszcze w październiku zostanie jej przekazany teren budowy. Inwestycja ma być oddana do użytku w połowie czerwca 2019 r.

Firma Target wyceniła zlecenie na ok. 12 mln zł. Na przebudowę będzie miała czas do 28 czerwca 2019 r. Miesiąc wcześniej będzie musiała oddać szczecińskiemu Zakładowi Usług Komunalnych plażę, na której wszystkie prace mają już być zakończone. Pozwoli to uruchomić kąpielisko zgodnie z terminem, czyli 15 czerwca.

Na nowej plaży pojawić mają się place zabaw, miejsca do leżakowania, boiska i zewnętrzna siłownia. Zbudowane zostaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z pola namiotowego z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz z pola kempingowego z wszystkimi przyłączami.

Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe. Na terenie kąpieliska powstaną także niewielkie budynki parterowe z drewnianą elewacją, służące do celów gastronomicznych, sanitarnych, biurowych i gospodarczych, a także jako zaplecze dla ratowników.

Czytaj więcej

Skomentuj