1 / 4

W Szczecinie rozpisano przetarg na przebudowę kąpieliska na Dziewokliczu. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już w ub.r. Letnia atrakcja ma być gotowa do maja 2019 r.

Samorządowcy chcą, aby po przebudowie kąpielisko na Dziewokliczu było najatrakcyjniejszym tego typu miejscem w Szczecinie. W ub.r. teren przygotowano pod inwestycję, usuwając np. domki sezonowe. Obecnie rozpisano przetarg na kompleksową przebudowę kąpieliska.

W ramach prac wykonawca zobowiązany będzie do utworzenia zupełnie nowej plaży, przy której powstanie miejsce z boiskami, placem zabaw dla starszych dzieci oraz siłownią plenerową. Na terenie kąpieliska pojawić mają się alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Będzie także plac zabaw dla małych dzieci z miejscami do leżakowania.

Wybudowane zostaną pawilony sanitarne, socjalne oraz lokale gastronomiczne. Wyznaczone zostanie miejsca na ognisko z zadaszonymi stołami piknikowymi, pole kempingowe z przyłączami oraz pole namiotowe z zapleczem sanitarno-gospodarczym. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe.

Dodatkowo prace obejmą postawienie 13 wolnostojących budynków murowanych. Parterowe obiekty wykończone będą drewnianą elewacją i pokryte dachem dwuspadowym. Będą to obiekty biurowe, gastronomiczne, sanitarne, gospodarcze oraz socjalno-sanitarne dla pracowników i dla użytkowników pola namiotowego. Powstanie też budynek dla ratowników oraz kasy.

Czytaj więcej

Skomentuj