1 / 3

Dziś w nocy (13-14 lutego br.), ruszyć mają prace na utworzonym w ubiegłym roku, a obecnie mocno już zniszczonym, zielonym torowisku w ciągu ulicy 28 czerwca 1956 roku, w poznańskiej dzielnicy Wilda.

– Niestety na łuku ulicy 28 Czerwca 1956 roku, zdarzają się sytuacje, w których – mimo odpowiedniej szerokości jezdni – pojazdy wjeżdżają na zielone torowisko i niszczą je – wyjaśnia Maja Chłopocka, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji, Poznańskich Inwestycji Miejskich. – Aby nie dochodziło do takich przypadków, zapadła decyzja o wprowadzeniu separatorów oddzielających jezdnię od torowiska na wspomnianym łuku. Mają one powstrzymać kierowców przed wjazdem na trawę. Montaż separatorów przeprowadzony zostanie nocami, kiedy ruch na ulicy jest najmniejszy. Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (z 13 na 14 lutego br.) i prowadzone będą przez kilka kolejnych nocy.

Oznakowanie i odtworzenie torowiska

Kolejną zmianą będzie wprowadzenie przez PIM, wspólnie z jednostkami miejskimi odpowiadającymi za organizację ruchu, dodatkowego oznakowania.

Następnie, zielone torowisko zostanie odtworzone. I wtedy, jak informują PIM, będzie można przeprowadzić procedurę odbiorów końcowych dla całego zadania realizowanego tam zadania, tzn. przebudowy ulicy Wierzbięcice oraz ul. 28 Czerwca 1956 r.

 

 

 

Czytaj więcej

Skomentuj