Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Kierowcy niszczą zielone torowisko. Poznańskie Inwestycje Miejskie mają na to sposób

Kierowcy niszczą zielone torowisko. Poznańskie Inwestycje Miejskie mają na to sposób
R.G.
13.02.2023, o godz. 9:49
czas czytania: około 1 minuty
0

Dziś w nocy (13-14 lutego br.), ruszyć mają prace na utworzonym w ubiegłym roku, a obecnie mocno już zniszczonym, zielonym torowisku w ciągu ulicy 28 czerwca 1956 roku, w poznańskiej dzielnicy Wilda.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Niestety na łuku ulicy 28 Czerwca 1956 roku, zdarzają się sytuacje, w których – mimo odpowiedniej szerokości jezdni – pojazdy wjeżdżają na zielone torowisko i niszczą je – wyjaśnia Maja Chłopocka, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji, Poznańskich Inwestycji Miejskich. – Aby nie dochodziło do takich przypadków, zapadła decyzja o wprowadzeniu separatorów oddzielających jezdnię od torowiska na wspomnianym łuku. Mają one powstrzymać kierowców przed wjazdem na trawę. Montaż separatorów przeprowadzony zostanie nocami, kiedy ruch na ulicy jest najmniejszy. Pierwsze prace rozpoczną się w nocy z poniedziałku na wtorek (z 13 na 14 lutego br.) i prowadzone będą przez kilka kolejnych nocy.

Oznakowanie i odtworzenie torowiska

Kolejną zmianą będzie wprowadzenie przez PIM, wspólnie z jednostkami miejskimi odpowiadającymi za organizację ruchu, dodatkowego oznakowania.

Następnie, zielone torowisko zostanie odtworzone. I wtedy, jak informują PIM, będzie można przeprowadzić procedurę odbiorów końcowych dla całego zadania realizowanego tam zadania, tzn. przebudowy ulicy Wierzbięcice oraz ul. 28 Czerwca 1956 r.

 

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024