Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kładka przez Wisłę w Krakowie – rozstrzygnięto przetarg

Kładka przez Wisłę w Krakowie – rozstrzygnięto przetarg
R.G.
07.08.2023, o godz. 14:28
czas czytania: około 2 minut
0

Rozstrzygnięto przetarg na budowę kładki nad Wisłą, która połączy Stare Miasto z Dębnikami i Podgórzem w Krakowie. Z pięciu firm, które złożyły swoje oferty, najkorzystniejsza okazała się propozycja firmy Primost Południe z Będzina.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Wszystkie sprawy udało się dopiąć i komisja przetargowa mogła podjąć decyzję o wskazaniu najkorzystniejszej oferty w tym przetargu – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. – Firma Primost Południe zaproponowała kwotę 113,7 miliona złotych. Z podpisaniem umowy musimy poczekać na zakończenie ewentualnego postępowania odwoławczego i podpisanie porozumień z gestorami sieci. Sama realizacja inwestycji miałaby potrwać około 26 miesięcy, od momentu podpisania umowy z wykonawcą – podkreśla dyrektor Szewczyk.

Terminy i oferty 

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym minął w pierwszej połowie maja br. Oferty pięciu firm i konsorcjów, które przystąpiły do przetargu analizowano pod względem formalnym. Urząd Miasta Krakowa szukał też dodatkowych środków na realizację tego zadania, ponieważ najniższa z ofert była o 18,7 mln zł wyższa niż zaplanowano.

Przypomnijmy, że Kładka Kazimierz-Ludwinów osiągnie długość około 130 m. Planowana szerokość przeprawy to blisko 14 m. Natomiast w najwyższym punkcie kładka osiągnie wysokość około 16 m. Kładka połączy krakowski bulwar Inflancki, między ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza, z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej.

Dla pieszych i rowerzystów

Przeprawa zapewni dogodne połączenie dla pieszych i rowerzystów z pominięciem istniejących mostów drogowych. Tereny sąsiadujące z nową przeprawą staną się bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Budowa kładki zwiększy również wykorzystanie walorów Wisły oraz krakowskich bulwarów.

Obiekt będzie się składać się z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności, zamocowane w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach) oraz środkowego pomostu widokowego.

65 mln z Polskiego Ładu

Autorem koncepcji architektonicznej kładki Kazimierz–Ludwinów jest Biuro Projektów Lewicki Łatak. Zadanie uzyskało rządowe dofinansowanie w wysokości 65 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Warto też przeczytać o wcześniejszych etapach przygotowań do inwestycji.

W Krakowie powstanie nowa kładka przez Wisłę

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024