Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

W Krakowie powstanie nowa kładka przez Wisłę

W Krakowie powstanie nowa kładka przez Wisłę
R.G.
13.03.2023, o godz. 8:23
czas czytania: około 2 minut
0

Krakowski Zarząd Inwestycji Miejskich poszukuje firmy, która wykona kolejną w Krakowie przeprawę dla pieszych i rowerzystów przez Wisłę o długości około 130 metrów. Do 18 kwietnia br. składać można oferty w przetargu na budowę kładki przez Wisłę pomiędzy Kazimierzem a Ludwinowem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Kładka Kazimierz – Ludwinów łączyć ma bulwar Inflancki, pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora, po stronie Kazimierza, z bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej.

Około 130 metrów długości

Wymagana długość kładki to około 130 m, a oczekiwana jej szerokość to blisko 14 m. W najwyższym punkcie kładka ma osiągnąć pułap 16 m.

Planowana przeprawa zapewnić ma dogodne połączenie dla pieszych i rowerzystów z pominięciem istniejących mostów drogowych.

Rezultatem realizacji przedsięwzięcia ma być usprawnienie podróży i skrócenie czasu dojazdu pomiędzy rejonami miasta Krakowa zlokalizowanymi po przeciwnych stronach Wisły.

Oferty do 18 kwietnia br.  

– Po żmudnych i czasochłonnych przygotowaniach tego projektu, po uzyskaniu wymaganych zgód administracyjnych i zapewnieniu finansowania, ogłosiliśmy przetarg na budowę kładki – informuje Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. – Termin zgłaszania ofert mija 18 kwietnia bieżącego roku. Natomiast sama realizacja inwestycji miałaby potrwać około 26 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

100 milionów zł na inwestycję

Szacuje się, że budowa kładki kosztować będzie około 100 mln zł. Jednak tego jakie będą rzeczywiste koszty tej realizacji dowiemy się po otwarciu ofert przetargowych.

Przy okazji warto dodać, że rząd przyznał miastu na ten cel dofinansowanie w wysokości 65 mln zł, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Trzy połączone konstrukcje

Przyszła krakowska Kładka Kazimierz – Ludwinów ma być zrealizowana według koncepcji przygotowanej przez Biuro Projektów Lewicki Łatak.

Obiekt mostowy składać się będzie z trzech połączonych ze sobą konstrukcji, tworzonych przez dwa stalowe łuki o zmiennej sztywności zamocowanych w masywnych żelbetowych podporach (przyczółkach), a także ze środkowego pomostu widokowego.

Kładka między Grzegórzkami a Zabłociem

Dodajmy też, że w bieżącym roku planowane jest też otwarcie kładki dla pieszych i rowerzystów pomiędzy Grzegórzkami a Zabłociem. To wspólny projekt Gminy Kraków i PKP PLK SA. Przeprawa ma być dostępna jeszcze w czerwcu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024