Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Kolejne zielone przystanki w Białymstoku

Kolejne zielone przystanki w Białymstoku
jw
08.10.2021, o godz. 9:38
czas czytania: około 2 minut
0

Już niedługo w Białymstoku przybędzie jedenaście zielonych przystanków. Trzy pierwsze pojawiły się w 2019 r., a do połowy listopada 2021 r. ma zakończyć się montaż ośmiu nowych wiat w ramach realizacji projektu zgłoszonego przez białostoczan do Budżetu Obywatelskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Projekt “Zielone Przystanki Białostockiej Komunikacji Miejskiej” obejmuje budowę ośmiu wiat przystankowych w wybranych lokalizacjach. Aby usprawnić prowadzenie prac, projekt został podzielony na kilka etapów. Zakończenie prac we wszystkich lokalizacjach jest planowane w drugiej połowie listopada.

To nie pierwsze takie projekty

– Pomysł na zielone przystanki w Białymstoku spodobał się mieszkańcom i został doceniony na forum ogólnopolskim, co potwierdzają przyznane Miastu nagrody i wyróżnienia. Dzięki inicjatywie białostoczan zgłoszonej do Budżetu Obywatelskiego budujemy kolejne wiaty i to na pewno nie koniec zielonych przystanków w naszym mieście – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

8 wiat wraz z pielęgnacją zieleni za 634 tys. zł

Etap pierwszy obejmuje prace na przystankach nr 288 (Piastowska/Kościół) i nr 535 (Wiejska/Pogodna). W obu tych lokalizacjach są już zamontowane konstrukcje wiat, założone zielone dachy z systemem retencyjnym. Wykonano też skrzynki pod nasadzenia bluszczu i odwodnienie liniowe. Wykonawca przeciągnął też kable energetyczne. Brakuje jeszcze oszklenia, gablot, kratownic pod pnącza i ławek.

W etapie drugim zielone przystanki powstaną w miejsce tych o numerach: 162 (Konstytucji 3 Maja/Studzienna) i 224 (Kopernika/Kaczorowskiego). Prace nad montażem rozpoczynają się już dziś (7 października).

Etap trzeci dotyczy przystanków nr 301 (Piłsudskiego/Plac Niepodległości im. Romana Dmowskiego) i nr 459 (Swobodna/Wysoki Stoczek). Rozpoczęcie montażu jest planowane na 18 października.

W etapie czwartym swoje oblicze zmienią dwie wiaty na przystanku nr 345 (Popiełuszki/Kościół św. Jadwigi). W tej lokalizacji montaż rozpocznie się 25 października. 

Nowe zielone przystanki kosztują ponad 634 tys. zł. W tej kwocie mieści się dostawa ośmiu wiat przystankowych i wartość rocznej pielęgnacji posadzonych roślin.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024