1 / 4

Park Poniatowskiego to jeden z najpiękniejszych łódzkich parków. Od dwóch lat trwa rewaloryzacja jego wschodniej części. Finał prac przewidziany jest na koniec listopada br.

Podczas prac zmodernizowane zostały alejki parkowe o łącznej powierzchni 24 197 mkw., rozbudowano oświetlenie oraz zamontowano lampy wokół toru rowerowego. Wykonano nasadzenia 116 szt. drzew iglastych i liściastych, a także krzewów iglastych (272 szt.) i liściastych (12 838 szt.), przygotowano aranżacje parterów kwiatowych oraz cztery nowe kwietniki.

Zrekultywowano też trawniki na powierzchni 25 540 mkw., zamontowano elementy małej architektury: kosze na odpady (106 szt.), nowe ławki (4 szt. bez oparcia i 113 szt. z oparciem), kraty wokół drzew (2 szt.), stojaki na rowery (6 szt.) oraz separatory ruchu (9 szt.).

Wybudowana została również nowoczesna toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring toru rowerowego i amfiteatru. Obecnie trwają ostatnie prace związane z rekultywacją trawników oraz nasadzeniami drzew i krzewów. Całkowity koszt prac wykonanych w tym roku to 6,6 mln zł.

W ubiegłym roku zmodernizowana została fontanna. Obecnie w parku zamontowane jest urządzenie typu chodnikowego, umożliwiające wejście na nieckę. Wyposażone jest w dwie dysze wieloobrazowe i 25 dysz strumieniowych podświetlane reflektorami LED.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj