Jak podkreśla spółka Wodociągi Warszawskie, zastosowanie metody krakingu statycznego pozwala na ograniczenie liczby otwartych wykopów jedynie do komór, w których odbywają się kluczowe prace, takie jak np. montaż nowych odcinków rur w miejsce dotychczasowego usytuowania starych instalacji.
Wkrótce próby ciśnieniowe
Wodociągi Warszawskie informują też, że po zamontowaniu nowych przewodów przeprowadzone zostaną w nich próby ciśnieniowe. A w dalszej kolejności, nowy wodociąg zostanie przepłukany i zdezynfekowany.
Następnie, pobrane w nim próbki wody trafią do laboratorium, w którym analizie poddane zostaną jej parametry.
Dodajmy, że podczas realizacji wyżej opisanej inwestycji, woda jest odbiorcom dostarczana za pośrednictwem tzw. bypasu.
Bezwykopowa codzienność w Warszawie
Wodociągi Warszawskie zapewniają, że preferują technologię bezwykopową. Przy czym, w przypadku budowy nowych kolektorów kanalizacyjnych, najczęściej wykorzystywane jest mikrotunelowanie. A w przypadku renowacji kolektorów spółka korzysta głównie z reliningu modułami GRP, co wynika z możliwości jej dostosowania do różnych przekrojów poprzecznych.
Warszawskiej Wodociągi wyjaśniają również, że w zakresie sieci wodociągowych, do renowacji stosowane są dwie najbardziej znane metody – cementyzacja oraz „rękaw” CIPP, a do wymiany tego typu infrastruktury kraking statyczny.
Komentarze (0)