Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Kraków. Połowę powierzchni nowego osiedla mieszkań komunalnych stanowi zieleń

Kraków. Połowę powierzchni nowego osiedla mieszkań komunalnych stanowi zieleń
13.10.2020, o godz. 11:51
czas czytania: około 2 minut
0

W poniedziałek, 12 października podpisane zostały protokoły odbioru drugiej co do wielkości mieszkaniowej inwestycji Krakowa w ostatnich latach. Cała zrealizowana przez zarząd inwestycji miejskich infrastruktura została przekazana do zarządu budynków komunalnych, a także innych miejskich jednostek, które będą się opiekowały osiedlem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Osiedle przy ul. Wańkowicza w Nowej Hucie – bo o nim mowa – to  165 kolejnych lokali, które trafiły do gminnej bazy mieszkań komunalnych. Niedługo zamieszkają tam pierwsi lokatorzy.

– Cieszymy się, że to nam w udziale przypadła realizacja programu budownictwa komunalnego. Dziś formalnie kończymy budowę osiedla przy ul. Wańkowicza. Dzięki temu Gmina Kraków wzbogaci się o kolejnych 165 mieszkań – mówi Łukasz Szewczyk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Mieszkania w standardzie deweloperskim

W siedmiu budynkach do dyspozycji jest 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 900 m2. w tym: 14 mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 mieszkań jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 mieszkań dwupokojowych oraz 20 mieszkań trzypokojowych. Zagospodarowany został również teren wokół wykonanych budynków, powstała nowa droga publiczna. W ramach osiedla jest też 97 miejsc postojowych, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych.

– Lokale są gotowe do zasiedlenia, bowiem standard wykończenia lokali należących do Miasta różni się od tzw. standardu deweloperskiego – zaznacza Łukasz Szewczyk. W przypadku nowych mieszkań komunalnych, w standardzie jest malowanie ścian, ułożenie paneli podłogowych, płytek naściennych w kuchni i łazienkach, a także montaż w łazienkach. W kuchniach do montażu przygotowany jest zlew i kuchenka elektryczna z piekarnikiem. W łazienkach są toalety, umywalki, wanny lub brodziki, a także specjalne uchwyty w mieszkaniach dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dużo zieleni i plac zabaw dostępne dla wszystkich

Ważnym elementem ogólnodostępnej infrastruktury jest plac zabaw dla dzieci. Jest tam m.in. zjeżdżalnia z drabinką, dwa zestawy huśtawek, a także piaskownica i ławki.

Osiedle nie jest grodzone. – Cała osiedlowa infrastruktura dostępna będzie pod odebraniu osiedla dla wszystkich mieszkańców – podkreśla dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

44% terenu inwestycji to zieleń urządzona. W ramach zadania już nasadzono kilkadziesiąt drzew oraz blisko 100 krzewów i bylin. W przypadku drzew są to głównie graby, jarzębiny i brzozy. Wzdłuż granicy południowej zaplanowano 4 metrowe ciągi zieleni izolacyjnej.

Przypomnijmy – budowa osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza rozpoczęła się latem 2018 roku. Kontrakt zakładał wykonanie zadania w trzy lata. Jednak dzięki zmianom w dokumentach finansowych Miasta zaproponowanym przez ZIM oraz mobilizacji wykonawcy, prace udało się przyspieszyć i oddać inwestycję pół roku wcześniej.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024