Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Krakowianie konsultują budowę nowych tras i dróg

Krakowianie konsultują budowę nowych tras i dróg
R.G.
25.10.2022, o godz. 14:00
czas czytania: około 2 minut
0

Jak informują władze samorządowe Krakowa, rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące budowy tras Zwierzynieckiej i Pychowickiej w Krakowie. 19. października odbyło się pierwsze spotkanie dla mieszkańców dzielnicy Krowodrza. Kolejne, tym razem dla mieszkańców Bronowic, zaplanowano na 25 października. Następne odbędzie się 27 października na Zwierzyńcu, a ostatnie wtorek, 8 listopada – w Dębnikach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Planowana inwestycja położona jest w czterech dzielnicach: Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki. Celem konsultacji jest zaprezentowanie wariantów projektowanych tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów tras, a także uwag do preferowanego wariantu, propozycji rozwiązań dodatkowych oraz innych oczekiwań w stosunku do planowanej inwestycji.

Dyskusje o Trasie Łagiewnickiej

– Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tych konsultacji, dlatego, że budowa Trasy Łagiewnickiej wywołała szereg dyskusji i w związku z tym chcielibyśmy wykorzystać wszystkie te spostrzeżenia przy realizacji dalszego ciągu – wyjaśnia Andrzej Kulig, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej. – Musimy sobie odpowiedzieć, jak trasy Pychowicka i Zwierzyniecka mają wyglądać, i jaki mają mieć charakter. Pierwsze, wstępne koncepcje tych tras powstały kilkadziesiąt lat temu, rzeczywistość się trochę zmieniła.

Niedobór mostowych przepraw

Wiceprezydent Kulig nadmienił także o tym, że w Krakowie brakuje przepraw mostowych przez Wisłę, łączących północ z południem miasta.

– Najbliższymi łącznikami są obecnie most Dębnicki i Grunwaldzki, a dla tramwajów tylko ten drugi – wyjaśnia wiceprezydent Andrzej Kulig. – Musimy skrócić tę ścieżkę, bo nie może być tak, że ludzie mieszkający na Azorach zmuszeni są przejeżdżać przez centralne dzielnice Krakowa po to, by dojechać na przykład na Ruczaj.

Zastępca prezydenta Krakowa podziela też niepokój ludzi, odnośnie terenów cennych przyrodniczo i zachęca wszystkich krakowian do włączenia się w konsultacje.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024