1 / 10

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie to jedyne takie miejsce w mieście, w którym każdy może doświadczyć zjawisk fizycznych i przyrodniczych różnymi zmysłami, świetnie się przy tej okazji bawiąc. W tym roku sezon plenerowy w interaktywnym oddziale Muzeum Inżynierii Miejskiej w Parku Lotników startuje już 1 kwietnia.

W dwunastym sezonie działania ogrodu przy al. Pokoju 68 nie zabraknie nowości. Pojawią się trzy nowe modele urządzeń: koło chomika, które wprawione w ruch siłą mięśni sprawia, że świat staje na głowie; rzeźba umożliwiająca odtworzenie kształtu ciała dzięki przytulaniu się do kilkuset stalowych, gładko zakończonych szpilek oraz labirynt, który jest ponadmetrowej średnicy platformą z kulą umieszczoną w strefie wejścia. Kolejna nowość w parku to tabliczki z opisami drzew.

W Ogrodzie Doświadczeń, na powierzchni ponad 6 ha, rozmieszczone są także inne atrakcje: interaktywne urządzenia wyjaśniające zjawiska fizyki w kilku strefach tematycznych (mechanika, hydrostatyka, optyka, akustyka, magnetyzm); „Geo-gródek” z 17 skałami, których wspólną cechą jest obecność w architekturze Krakowa, „Zapachowo”, czyli sensoryczny ogródek pełen kwiatów i ziół oraz „Lem-birynt” – zielona konstrukcja z cytatami Stanisława Lema. Podobnie jak w ubiegłych sezonach do dyspozycji są trampoliny, kula zorba i żyroskop. Organizowane będą także warsztaty oraz spektakularne pokazy eksperymentów naukowych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj