1 / 2

W Krakowie, przy ulicy Lublańskiej, w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego pn. „Zróbmy park na Olszy!”, powstaje linearny park kieszonkowy. Zielona przestrzeń zostanie podzielona na strefy tematyczne. Nie zabraknie też atrakcji dla czworonogów.

Park kieszonkowy zostanie zlokalizowany wzdłuż chodnika przy ulicy Lublańskiej przebiegającego równolegle do bloków nr 22 i 24. Jego początek i koniec wyznaczą przystanki autobusowe „Lublańska” oraz „Olsza II”.

Park ma być elementem zielonej akupunktury w tej części miasta. Ma być też miejscem integracji sąsiedzkiej, odpoczynku i dobrej zabawy dla każdego.

Wyspy dla ludzi i czworonogów

Nowy kieszonkowy park obejmować będzie: wyspę zabaw dla przedstawicieli młodszych pokoleń krakowian, wyspę sportu i rekreacji na której można będzie aktywnie spędzić czas wolny. W umacniania więzi sąsiedzkich i rodzinnych pomocne mają być natomiast wyspy: kontaktów i relaksu.  Pomyślano również o czworonożnych przyjaciołach Krakowian, do których zaadresowano kolejną wyspę.

Nasadzenia i infrastruktura

Park będzie wyposażony w wygodne ławki, urządzenia zabawowe i sportowe. W istniejącą zieleń wkomponowane zostaną nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Ruszyły już przygotowania do przetargu, który będzie ogłoszony w drugiej połowie bieżącego roku. Pierwszym etapem prac ma być wykonanie wyspy dla czworonogów.

Czytaj więcej

Skomentuj