1 / 10

W zestawieniu przygotowanym specjalnie dla czytelników Portalu Komunalnego brało udział 10 miast, które prezentowały najładniejsze ronda. W sumie oddano ponad 3 700 głosów. Sprawdź, które miasto wygrało!

Nasi czytelnicy zdecydowali, że spośród miast, które przedstawiliśmy w naszej galerii najładniejsze ronda ma Rybnik.

Miasto zdobyło 1808 głosów (48%). Drugim w kolejności miastem okazał się Białystok, który zdobył 1175 głosów (31%). Trzecie miejsce zajął Będzin, który zebrał 618 głosów (16%).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że laureat – Urząd Miasta w Rybniku – otrzymuje od nas półroczną prenumeratę „Przeglądu Komunalnego”.

Wielobarwny Rybnik

W przestrzeni miejskiej Rybnika znaleźć można wiele ciekawych aranżacji rond, których w sumie jest 40. Na wysepkach są nie tylko kwiaty, drzewa i fantazyjne żywopłoty, ale także innego rodzaju ozdoby, jak na przykład kolorowe kule, kortenowe drzewo (korten to stalowa blacha pokryta charakterystycznym, rdzawym nalotem, który powstaje pod wpływem czynników atmosferycznych, albo poddania jej procesowi wstępnej oksydacji) efektowne kaktusy.

Nie brakuje też nawiązań do sportu – świetnym przykładem jest tu peleton kolarski na rondzie Wawok. – Rybnik udowadnia, że infrastruktura drogowa może nie tylko być bezpieczna i funkcjonalna, ale może także pełnić funkcję dekoracyjną – twierdzi Agnieszka Skupień, asystent prezydenta Rybnika.

W naszym zestawieniu można obejrzeć rondo Gliwickie, rondo przy ul. Prostej, rondo Powstańców Śląskich, rondo na ul. Żorskiej oraz rondo „Cztery pory roku”.

Czytaj więcej

Skomentuj