Przez ostatnie trzy tygodnie czytelnicy Portalu Komunalnego głosowali na zdjęcia z najpiękniejszymi dekoracjami świątecznymi przygotowanymi w polskich miastach. Zobacz, kto zwyciężył!

W głosowaniu na najpiękniejsze ozdoby świąteczne brało udział 15 miast. W sumie oddano ok. 8 tys. głosów.

Na przesłanych fotografiach mogliśmy podziwiać przyozdobione rynki, lśniące choinki, LED-owe fontanny, błyszczące gwiazdki, czy aniołki.

Najpiękniejszy klimat Świąt – zdaniem naszych czytelników – stworzył Radom. Zwycięzca otrzymał 3233 głosów (41 proc.). Kolejne miejsca na podium zajęły: Tarnów, zdobywając 1860 głosów oraz Elbląg z ilością 1331 głosów.

Przypominamy, że zwycięski urząd miasta otrzyma od nas w ramach nagrody półroczną prenumeratę “Przeglądu Komunalnego”.

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH W POLSKICH MIASTACH!

dekoracje-swiateczne-torun-2

O zwycięskim mieście:

Tysiącami światełek rozbłysła tegoroczna, świąteczna dekoracja w centrum Radomia. Uroczyste włączenie iluminacji zgromadziło na deptaku tłumy radomian. – Cieszę się, że w tak licznym gronie rozpoczynamy świąteczny okres w naszym mieście. To pokazuje, że jesteśmy miastem otwartym, a radomianie to ludzie, którzy chcą wspólnie spędzać ten wyjątkowy czas. Mam nadzieję, że mieszkańcy Radomia będą zadowoleni z nowej, oryginalnej dekoracji, a ta będzie stanowiła formę promocji naszego miasta – tak mówił podczas grudniowego spotkania na deptaku prezydent Radosław Witkowski. Włączeniu świątecznej iluminacji towarzyszył m.in. występ Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso”, a najmłodsi otrzymali upominki od Mikołajów, którzy tym razem przyjechali na rowerach. Była też okazja, by na tle dekoracji zrobić sobie największe grupowe selfie.

Wśród świątecznych dekoracji zdobiących Radom znalazł się m.in. świetlny tunel. Centrum miasta zdobi ok. 10 kilometrów rozmaitych światełek i innych ozdób. Podobnie jak w zeszłym roku na drzewach zostały zawieszone girlandy. Jest też ponad sto ozdób wykonanych z węża świetlnego oraz przewieszki zamontowane nad ulicami. Na ulicy Żeromskiego stanęły figury świetlne, w tym anioł, fontanna oraz Mikołaj w saniach z reniferami. Najwięcej świetlnych ozdób pojawiło się deptaku, a także na ulicach: Traugutta, Niedziałkowskiego, Focha, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Kościuszki i na Placu Jagiellońskim. Dodatkowo u zbiegu ulic Traugutta i Narutowicza stanęła piękna 10-metrowa choinka.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Trzymałam z całej siły i oddałam swój głos na Tarnów! Ale muszę przyznać, Radom zasłużył na wygraną.Ten świetlny tunel jest magiczny. Gratuluję!!! Może za rok wygra Tarnów!?

Skomentuj