Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Kurtyka: resort energii chce wspierać miasta w car-sharingu

Kurtyka: resort energii chce wspierać miasta w car-sharingu
14.09.2017, o godz. 16:04
czas czytania: około 1 minuty
0

Ministerstwo Energii chce wspierać samorządy we wdrażaniu usług współdzielenia przejazdów ekologicznymi samochodami - deklaruje wiceminister Michał Kurtyka. Potwierdziły to warsztaty w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Wicemnister energii Michał Kurtyka który podczas otwarcia warsztatów połączył się z uczestnikami przez Internet podkreślił, że car-sharing wpisuje się w strategię dotyczącą rozwoju elektromobilności w naszym kraju, dlatego też resort chce wspierać jednostki samorządowe we wdrożeniu tego rozwiązania.

– Wraz z zaproponowanym przez ME Planem Rozwoju Elektromobilności, rozwój alternatywnych form transportu zyskał wsparcie administracji państwowej. Plan stwarza przestrzeń dla rozwoju rynku car-sharingu w naszym kraju, zwłaszcza w połączeniu z preferencyjnymi możliwościami parkowania w centrach miast – zaznaczył Kurtyka.

– Dodatkowe zachęty, które umożliwią popularyzację tego modelu biznesowego planujemy umieścić także w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, nad którą obecnie pracujemy – dodał wiceminister.

Michał Kurtyka zwrócił uwagę, że na rozwoju car-sharingu skorzystają przede wszystkim pasażerowie i kierowcy.

– Car-sharing zapewnia swobodny dostęp do sieci pojazdów, z której można korzystać w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego samochodu, ale od czasu do czasu potrzebują auta, chcą wspierać poprawę środowiska naturalnego, potrafią korzystać z nowoczesnych rozwiązań lub też szukają sposobów, aby znacznie zmniejszyć wydatki na komunikację – powiedział wiceminister.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2024