Ministerstwo Energii chce wspierać samorządy we wdrażaniu usług współdzielenia przejazdów ekologicznymi samochodami – deklaruje wiceminister Michał Kurtyka. Potwierdziły to warsztaty w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Wicemnister energii Michał Kurtyka który podczas otwarcia warsztatów połączył się z uczestnikami przez Internet podkreślił, że car-sharing wpisuje się w strategię dotyczącą rozwoju elektromobilności w naszym kraju, dlatego też resort chce wspierać jednostki samorządowe we wdrożeniu tego rozwiązania.

– Wraz z zaproponowanym przez ME Planem Rozwoju Elektromobilności, rozwój alternatywnych form transportu zyskał wsparcie administracji państwowej. Plan stwarza przestrzeń dla rozwoju rynku car-sharingu w naszym kraju, zwłaszcza w połączeniu z preferencyjnymi możliwościami parkowania w centrach miast – zaznaczył Kurtyka.

– Dodatkowe zachęty, które umożliwią popularyzację tego modelu biznesowego planujemy umieścić także w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, nad którą obecnie pracujemy – dodał wiceminister.

Michał Kurtyka zwrócił uwagę, że na rozwoju car-sharingu skorzystają przede wszystkim pasażerowie i kierowcy.

– Car-sharing zapewnia swobodny dostęp do sieci pojazdów, z której można korzystać w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego samochodu, ale od czasu do czasu potrzebują auta, chcą wspierać poprawę środowiska naturalnego, potrafią korzystać z nowoczesnych rozwiązań lub też szukają sposobów, aby znacznie zmniejszyć wydatki na komunikację – powiedział wiceminister.

Czytaj więcej

Skomentuj