Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Kurtyny i bramki wodne w całej Warszawie

Kurtyny i bramki wodne w całej Warszawie
MŁ/PAP
28.06.2022, o godz. 12:46
czas czytania: około 1 minuty
0

Podczas fali upałów MPWiK rozstawiło na terenie stolicy kurtyny i bramki wodne. Schłodzić będzie można się w ośmiu lokalizacjach w centrum miasta oraz przy bramkach, które do końca sezonu letniego staną w punktach wyznaczonych przez urzędy dzielnic.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

#wybieramsrodowisko AD1A [16.08-15.10.23]

Według prognoz temperatura w Warszawie w najbliższych dniach będzie znacznie przekraczała 30 st. C. Biorąc pod uwagę samopoczucie i zdrowie mieszkańców, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ustawiło w centrum miasta kurtyny wodne.

Wodne pióropusze rozpryskują wodę na wysokość ok. 2 metrów. Działają od poniedziałku 27 czerwca do czasu ustania upałów.

Gdzie znajdziemy kurtyny?

Kurtyny wodne ustawione są w ośmiu lokalizacjach: na Placu Zamkowym, na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży w okolicy pomnika Wincentego Witosa, na placu Konstytucji od strony ul. Waryńskiego, na ul. Floriańskiej przy Bazylice Św. Floriana, na Bulwarze Flotylli Wiślanej, na Nowym Świecie przy ul. Smolnej i na Skwerze Hoovera.

W najbliższym czasie, w uzgodnieniu z urzędami stołecznych dzielnic, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstaluje też bramki wodne rozpylające mgiełkę wodną, które będą działać przez całe lato. Bramki będą uruchamiane i wyłączane przez pracowników urzędów.

MPWiK apeluje jednocześnie, aby chronić się przed słońcem i dbać o odpowiednie nawodnienie. Dotyczy to zwłaszcza seniorów i dzieci. W trakcie upałów zaleciał się picie nawet 4 litrów wody dziennie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Susza w Polsce
css.php
Copyright © 2023