Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Łąka kwietna zamiast trawnika

Łąka kwietna zamiast trawnika
04.05.2021, o godz. 8:58
czas czytania: około 1 minuty
0

Idea łąki kwietnej zyskuje coraz większą popularność. W ramach realizacji budżetu obywatelskiego w okolicy pętli autobusowej i ronda przy ul. Orląt Lwowskich w Warszawie w dzielnicy Ursus powstanie kolejna łąka kwietna.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Na rabatach służących dotychczas za trawniki została wysiana mieszanka kilkudziesięciu gatunków roślin łąkowych. Rośliny jednoroczne, które zakwitną jeszcze w tym sezonie, stanowią 30% wysianych nasion.

Pozostałe 70% to rośliny wieloletnie, których urodę docenimy dopiero w przyszłym roku i to one z czasem staną się prawdziwą ozdobą łąki. Dopełnieniem roślin są umieszczone na drzewach hotele dla owadów, które zasiedlą trzmiele, pszczoły murarki, motyle i biedronki.

Zakładanie łąk kwietnych oraz dosadzanie drzew i krzewów miododajnych na terenach zieleni nieurządzonej w dzielnicy to proces odtwarzania bazy pokarmowej dla owadów zapylających na terenach miejskich. Działania te nie tylko przyczynią się do wzrostu liczebności populacji owadów zapylających, ale również poprawią walory estetyczne dzielnicy.

Łąka kwietna, niewymagająca koszenia i odporna na okresowe braki wody łatwiej znosi niekorzystne warunki panujące w mieście, a jednocześnie stanowi prawdziwą ozdobę przestrzeni miejskiej.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024