Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Czym jest łańcuch wartości tworzyw i jakie znaczenie ma dla realizacji celów klimatyczno-środowiskowych? [ROZMOWA Z EKSPERTEM]

Czym jest łańcuch wartości tworzyw i jakie znaczenie ma dla realizacji celów klimatyczno-środowiskowych?  [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
26.09.2022, o godz. 12:28
czas czytania: około 2 minut
0

Branża tworzyw sztucznych od lat aktywnie uczestniczy w dyskusji na temat celów klimatyczno-środowiskowych w Europie. W ostatnim czasie Plastic Europe alarmuje o konieczności przyspieszenia transformacji łańcucha wartości tworzyw. Czym jest łańcuch wartości tworzyw i jaki powinien być kierunek zmian z nim związanych? Jakie dane zawiera niezależny raport “ReShaping Plastics: Drogi Dojścia do Cyrkularnego i Neutralnego Klimatycznie Systemu Wykorzystania Tworzyw Sztucznych w Europie”? Między innymi o tym rozmawiamy z Dr inż. Anną Kozerą – Szałkowską, dyrektor zarządzającą Plastics Europe Polska.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Raport “Reshaping Plastics” został przygotowany przez SYSTEMIQ przy wsparciu niezależnego Komitetu Sterującego i Zespołu Ekspertów składających się z reprezentantów instytucji unijnych, NGO, środowiska naukowego oraz przemysłu. Raport został zlecony przez europejskich producentów tworzyw sztucznych, aby pomóc jak najskuteczniej reagować na wyzwania związane z odpadami tworzyw i z nasileniem kryzysu klimatycznego. Celem opracowania była krytyczna ocena bieżących postępów i analiza możliwych sposobów działania, które pozwoliłyby przyspieszyć w Europie zamknięcie obiegu tworzyw i osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 roku.

Raport potwierdza, że cyrkularność jest główną siłą napędową redukcji emisji w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Podkreśla również, że należy uruchomić wszystkie możliwe działania w całym łańcuchu wartości tworzyw, tj. m.in. wykorzystanie recyklingu mechanicznego i chemicznego, wykorzystanie surowców alternatywnych, w tym surowców biopochodnych, czy wreszcie projektowanie wyrobów z myślą o recyklingu i ponownym wykorzystaniu.

Więcej na temat samego raportu oraz drogi do realizacji celów klimatyczno-środowiskowych w kontekście branży tworzyw sztucznych będzie można usłyszeć podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 18-19 października 2022 w Poznaniu.


Podczas Kongresu ENVICON omawiane będą również między innymi zagadnienia związane z kryzysem energetycznym, problematyka dotycząca zagospodarowania odpadów, oraz kwestie deficytu wody i suszy.

Szczegóły, program i rejestracja na stronie:

Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON

Zapraszamy!


 

Gospodarka odpadami w czasach kryzysu – debata ekspercka


 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do envicon 2022
css.php
Copyright © 2024