Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Lasy Państwowe przekażą milion sadzonek drzew i krzewów w ramach akcji #sadziMY

Lasy Państwowe przekażą milion sadzonek drzew i krzewów w ramach akcji #sadziMY
pap/jw
11.04.2024, o godz. 14:31
czas czytania: około 2 minut
0

Przed nami szósta akcja #sadziMY. W piątek, 12 kwietnia, od godz. 9.00 do 15.00, każdy chętny będzie mógł udać się do nadleśnictwa i za darmo odebrać sadzonkę, którą będzie mógł zasadzić na własnym gruncie. Na chętnych czeka milion sadzonek drzew i krzewów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Leśnicy podkreślają, że lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze i wpływają korzystnie na klimat. Lasy Państwowe zwróciły uwagę, że mają one również bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Przyczyniają się do obniżenia poziomu stresu, ciśnienia krwi, poprawiają też nastrój. Drzewna i lasy do też dom dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drewno wykorzystywane jest również jako surowiec.

Akcja #sadziMY

– Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związane z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty – wskazał dyrektor generalny Lasów Państwowych Witold Koss.

Trzy miliardy drzew

Lasy Państwowe przypomniały, że Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 r. posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu.

Leśnicy przygotowali dla chętnych milion sadzonek, a każdy chętny może w piątek zgłosić się do jednego z 429 nadleśnictw i odebrać sadzonkę, którą potem posadzi na wysłanym terenie. Stoiska z sadzonkami będzie można też spotkać w centrach niektórych miast.

Dodano, że po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. – Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem – poinformowano.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024