Władze Łodzi dozieleniają miasto. Kolejne ulice przechodzą metamorfozę, a liczba nowych drzew liczona jest w tysiącach.

Przy trasie WZ miasto posadziło ponad 2 tys. drzew, m.in. 400 sztuk na odcinku retkińskim. Na placu przed urzędem marszałkowskim oraz domem handlowym „Central” posadzono kolejnych 55 drzew.

To jednak nie koniec – łodzianom spodobały się zmiany i proszą o jeszcze więcej zieleni. W rezultacie między ul. Piotrkowską i Sienkiewicza pojawi się niebawem 6 wiśni „Kanzan”,  16 jarzębów „Dodong”, 11 platanów klonolistnych i 22 śliwy wiśniowe „Nigra”. To starannie dobrane gatunki wysokiej jakości drzew, wykazujące się dużą odpornością na warunki miejskie, a przy okazji pięknie wyglądające.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Gdy w przyszłym roku drzewa zakwitną, ten kawałek Łodzi będzie jednym z najbardziej kolorowych. Koszt dodatkowych nasadzeń przed urzędem marszałkowskim i „Centralem” to 92 tys. złotych.

Z kolei przed hotelem Ibis łódzki Zarząd Zieleni Miejskiej posadził niedawno 12 drzew i prawie 600 krzewów.

Zakończyły się prace na ulicy Lindleya. To kolejna przestrzeń, która zmieniła się w bardziej przyjazną mieszkańcom. Ulica po przebudowie podzielona została na dwie części.

Od ul. Narutowicza do budynku Uniwersytetu Łódzkiego jest teraz okazałym dziedzińcem, natomiast do ul. Węglowej jezdnią z chodnikami i dopuszczonym ruchem lokalnym wraz z miejscami postojowymi. Na całym odcinku ułożona została nawierzchnia z kostki kamiennej i betonowej. Zachowano także starą, zabytkową kostkę granitową oraz dotychczasową zieleń. Pojawiło się za to kilkadziesiąt nowych drzew ozdobnych oraz krzewów.

Niebawem uruchomione zostanie specjalne oświetlenie koron drzew. Na ulicy zamontowano nowe ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

Czytaj więcej

Skomentuj