Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Łódź: naturyści wrócą do miasta? Trwa głosowanie na temat rozbudowy aquaparku

Łódź: naturyści wrócą do miasta? Trwa głosowanie na temat rozbudowy aquaparku
szp
19.03.2018, o godz. 11:21
czas czytania: około 1 minuty
0

Nietypowy pomysł na zagospodarowanie części łódzkiego kompleksu ma zarząd tamtejszego Aquaparku. Do Fali mogą powrócić naturyści. Zdecydują o tym mieszkańcy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Pierwszy kompleks w Łodzi otwarto w czerwcu 1976 r. Zajmował 7 hektarów, składał się m.in. z czterech basenów, mogło z nich korzystać ok. 4 tys. osób. Było to drugie tego typu miejsce rekreacji w Polsce. Organizowano w nim m.in. – przyciągający tłumy – konkurs „Miss Lata” oraz „Miss Natura”, które również wzbudzały spore zainteresowanie łodzian. Sporą popularnością w Fali cieszył się specjalny taras dla naturystów.

W roku 1992 stary kompleks został zamknięty z powodu wad konstrukcyjnych. Nowy aquapark zaczął funkcjonować w styczniu 2008 r.

W lipcu zarządzająca nim spółka planuje otwarcie kolejnej hali z basenem oraz basenu zewnętrznego. Część może zostać zagospodarowana jako plaża naturystów. – To w pewnym sensie kontynuowanie tradycji. Jeżeli łodzianie zdecydują się zagłosować na tak, to spółka podejmie wyzwanie i przygotuje teren dla nudystów – mówi Andrzej Pirek, prezes zarządu Aquaparku Fala.

Całość kosztów pokryje Aqupark, ale decyzję o tym, jak będzie wyglądał kompleks częściowo podejmą mieszkańcy Łodzi. Głosować mogą za pomocą platformy Vox Populi. Już 25 marca okaże się, czy do Fali powrócą naturyści.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024