Nietypowy pomysł na zagospodarowanie części łódzkiego kompleksu ma zarząd tamtejszego Aquaparku. Do Fali mogą powrócić naturyści. Zdecydują o tym mieszkańcy.

Pierwszy kompleks w Łodzi otwarto w czerwcu 1976 r. Zajmował 7 hektarów, składał się m.in. z czterech basenów, mogło z nich korzystać ok. 4 tys. osób. Było to drugie tego typu miejsce rekreacji w Polsce. Organizowano w nim m.in. – przyciągający tłumy – konkurs „Miss Lata” oraz „Miss Natura”, które również wzbudzały spore zainteresowanie łodzian. Sporą popularnością w Fali cieszył się specjalny taras dla naturystów.

W roku 1992 stary kompleks został zamknięty z powodu wad konstrukcyjnych. Nowy aquapark zaczął funkcjonować w styczniu 2008 r.

W lipcu zarządzająca nim spółka planuje otwarcie kolejnej hali z basenem oraz basenu zewnętrznego. Część może zostać zagospodarowana jako plaża naturystów. – To w pewnym sensie kontynuowanie tradycji. Jeżeli łodzianie zdecydują się zagłosować na tak, to spółka podejmie wyzwanie i przygotuje teren dla nudystów – mówi Andrzej Pirek, prezes zarządu Aquaparku Fala.

Całość kosztów pokryje Aqupark, ale decyzję o tym, jak będzie wyglądał kompleks częściowo podejmą mieszkańcy Łodzi. Głosować mogą za pomocą platformy Vox Populi. Już 25 marca okaże się, czy do Fali powrócą naturyści.

Czytaj więcej

Skomentuj