1 / 13

W Łodzi trwają inwestycje związane z miejskimi parkami. Rewitalizacji poddane zostaną parki: Sienkiewicza, Moniuszki oraz Staromiejski. Trwa modernizacja placu Piastowskiego.

Kompleksowa modernizacja łódzkiego parku Sienkiewicza powinna zakończyć się do listopada 2018 r. Park ten odgrywa ważną rolę w centrum miasta – jest łącznikiem pomiędzy ul. Piotrkowską a Nowym Centrum Łodzi, dworcem Łódź Fabryczna i kompleksem EC1.

– Celem modernizacji parku Sienkiewicza jest podniesienie jakości całej przestrzeni parku: zmodernizowanie alejek, ławek i innych elementów małej architektury oraz parkowej fontanny i placu zabaw, który powinien stać się artystycznym elementem wystroju. Na terenie posadzone będą nowe drzewa, przybędzie dużo krzewów i kwiatów, tak by to miejsce było bardzo kolorowe – powiedział Marcin Obijalski z urzędu miasta w Łodzi.

– W ramach modernizacji wymienimy wszystkie latarnie, więc będzie więcej światła w parku. Zamontowany zostanie również monitoring, a nad bezpieczeństwem osób przebywających tutaj czuwać będzie straż miejska.

Prace projektowe mają zająć około pół roku. Później rozpoczną się roboty w parku. Najdłużej będą trwały prace związane z fontanną.

– Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na modernizację parku, a złożyła ją firma KTU-Zieleń. Wartość tego zadania to 9,5 mln. zł. Po podpisaniu umowy rozpoczną się prace, które zakończą się w listopadzie 2018 r. – stwierdziła Agnieszka Kowalewska-Wójcik, z-ca dyrektora łódzkiego Zarządu Inwestycji Miejskich.

W Łodzi trwa także rewitalizacja placu Piastowskiego. Powstanie tu wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę ręczną, nożną i koszykówkę. Boisko, podobnie jak plac zabaw dla dzieci, który powstanie na placu, będą miały bezpieczną nawierzchnię poliuretanową.

Innymi atrakcjami jakie pojawią się w tym miejscu będą trampoliny, huśtawka oraz siłownia dla osób starszych. Na placu zabaw dla dzieci powstanie wielofunkcyjne urządzenie ze zjeżdżalnią. Pojawią się nowe alejki, przy których ustawione będą wygodne ławki. Nie zabraknie również koszy na śmieci. Rewitalizacja placu, która jest częścią dużego planu dla dzielnic rozpoczętego na początku 2017 r., powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia i będzie kosztowała milion zł.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj