1 / 3

Miejskie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Szpitalnej na łódzkim Widzewie będzie miało nowy zieleniec i zewnętrzną siłownię.

Dzięki współpracy Miejskiego Centrum Medycznego Widzew oraz Fundacji DOZ,
a także hojności łodzian seniorzy korzystający z Centrum Seniora na Widzewie przy ul. Szpitalnej będą mieli zewnętrzną siłownię i zieleniec.

– Zostanie zagospodarowany teren przed budynkiem CZAS przy ul. Szpitalnej 6 – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi. – Powstaną ścieżki, zostanie posadzona nowa zieleń i pojawią się sprzęty do siłowni – w sumie sześć różnych rodzajów zestawów do ćwiczenia. Wśród nich znajdą się m.in. specjalistyczne sprzęty, na których mogą ćwiczyć również osoby na wózkach inwalidzkich. Staną tu zarówno urządzenia typu orbitrek, jak i stolik do szachów.

Nowe miejsce wypoczynku będzie do dyspozycji seniorów prawdopodobnie już w czerwcu. MCM przygotował wraz ze specjalistyczną firmą projekt nowego zieleńca i siłowni. Inwestycję sfinansuje Fundacja DOZ, która ma zebrane ponad 60 tys. zł na ten cel. Dołożyli się do tego sami łodzianie uczestnicząc w charytatywnych licytacjach.

Czytaj więcej

Skomentuj