Ponad 4 mln zł to koszt budowy 10 placów zabaw, które w tym roku powstały lub są w trakcie realizacji w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego.

Jednym z miejsc, w których brakowało miejsc do zabaw dla dzieci, były łódzkie Kurczaki. Mieszkańcy znaleźli tutaj niezagospodarowaną działkę i dzięki partycypacji społecznej powstał zarówno plac zabaw dla dzieci, jak i siłownia dla dorosłych.

Plac wyposażono w kilkanaście urządzeń – huśtawki, zjeżdżalnie czy linaria, a także elementy małej architektury – stoliki i krzesła, ławki i kosze na śmieci. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w rezultacie można bez przeszkód wjechać tu wózkiem, zjeżdżalnia ma dodatkowy podjazd, a podłoże wyłożone jest specjalną kostką tartanową. Tuż przy ogrodzonym placu zabaw powstała w ramach tego samego projektu mini-siłownia plenerowa. Cała inwestycja kosztowała 300 tys. zł.

Tomasz Chróstny (UOKiK): w ponad połowie gmin była tylko jedna oferta na odbiór odpadów

– Cały teren wokół placu został zagospodarowany zielenią. Zasadziliśmy 18 nowych drzew oraz krzewy. Utwardziliśmy też teren pod ciągi piesze i dojścia, ułożyliśmy nowy chodnik – poinformowała Anita Waack-Zając z Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Łodzi.

Plac zabaw na Kurczakach, to jeden z 10 miejsc, które powstawały w tym roku w ramach łódzkiego budżetu obywatelskiego. Najdroższa z inwestycji to Wzgórze Trzech Wież, które powstało w Parku na Zdrowiu – kosztowało ok. 2 mln zł.

– Co ważne, wszystkie te inwestycje realizujemy przy współpracy z mieszkańcami i
wnioskodawcami, kontaktując się z nimi bardzo często, by doprecyzować, jaki ostatecznie kształt ma przybrać dana inwestycja – podkreśla Katarzyna Luzyńczyk, zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ.

Czytaj więcej

Skomentuj