Reklama

envicon 2023 ad1a

Lubelskie ulice zakwitną już wkrótce

Lubelskie ulice zakwitną już wkrótce
jw
08.04.2022, o godz. 14:37
czas czytania: około 2 minut
0

Ponad 6 tysięcy sadzonek roślin jednorocznych trafi w tym sezonie do skrzynek, donic i konstrukcji kwietnikowych w centrum miasta i ulicach m.in. Lubartowskiej, Jana Pawła II, Muzycznej, alei Tysiąclecia. Nasadzenia będą zdobić ulice Lublina od połowy maja aż do końca października. Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na realizację zadania.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Planujemy, by już w drugiej połowie maja do donic, pojemników i kwietników trafiły mieszane kompozycje ozdobnych roślin jednorocznych. Aranżacje te będą zdobiły Lublin przez cały letni sezon aż do połowy jesieni. Do dużych konstrukcji trafią w tym roku kompozycje zwisające składające się z kwitnących pelargonii i petunii uzupełnionych roślinami zielonymi. Tradycyjnie, dekoracją dużych donic przy ul. Muzycznej i al. Tysiąclecia będą wysokie pacioreczniki – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Blisko 6400 roślin

Łącznie w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego na ulice Lublina trafi blisko 6400 roślin: 2662 pelargonii, 716 petunii, 1750 wilców, 424 smagliczek, 244 rozplenic japońskich, 528 komarzyc oraz 60 pacioreczników. Jednorocznymi roślinami zostanie obsadzonych 60 donic wiszących przy ul. Królewskiej, ul. Rynek (przed Trybunałem Koronnym) oraz na Placu Zamkowym. Znajdą się tam czerwone pelargonie skomponowane z jasnozielonym wilcem. Podobne kompozycje, dodatkowo uzupełnione czerwonymi trawami ozdobnymi będą również w 244 skrzynkach przy ul. Lubartowskiej. Z kolei 132 skrzynki na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów) wypełnią pelargonie i komarzyce.

Do 42 małych i dużych konstrukcji kwietnikowych w centrum miasta trafią czerwone pelargonie, czarne wilce i kępy białych smagliczek, w dużych dodatkowo znajdą się ciemnoniebieskie petunie. W czarnych donicach przy al. Tysiąclecia zostaną posadzone takie same kompozycje, ale ich osią będą wysokie pacioreczniki. Identycznie będą wyglądały kolorowe donice przy ul. Muzycznej. Podłużny pojemnik przy budynku Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej wypełnią pelargonie, petunie i wilce.

Pielęgnacja przez cały sezon

Obowiązkiem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie nie tylko dostawa sadzonek i ich posadzenie, ale także pielęgnacja w ciągu całego sezonu, tak aby nie straciły swoich walorów ozdobnych. Dostawa roślin i ich sadzenie powinny rozpocząć się po 15 maja i zakończyć do końca miesiąca, natomiast pielęgnacja roślin będzie prowadzona systematycznie do 31 października. Czas na składanie ofert w przetargu upływa 14 kwietnia.

Miasto wyłoniło również wykonawcę tegorocznych łąk kwietnych. W tym sezonie wysiew łąk kwietnych planowany jest w trzech lokalizacjach: ul. Wrotkowska (przy skrzyżowaniu z ul. Diamentową), ul. Łęczyńska (przy skrzyżowaniu z al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie powstanie łąka kwietna z dodatkiem słoneczników. Prace nad łąkami ruszą po 18 kwietnia.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

wewo ad2

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2023