W dzielnicy Sławin powstanie ścieżka rowerowa. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na budowę kolejnej drogi dla jednośladów na terenie Lublina.

– Ogłoszone zamówienie to kontynuacja zakończonych prac drogowych przy budowie trasy rowerowej pomiędzy ul. Północną a al. Solidarności, na odcinku od istniejącej ścieżki przy rondzie Pileckiego do ul. Kosmowskiej. Miasto systematycznie rozwija sieć infrastruktury rowerowej. W ubiegłym roku zrealizowana inwestycja przebudowy Al. Racławickich otworzyła długo oczekiwany przez rowerzystów, dojazd do centrum miasta od strony zachodniej. Wygodna infrastruktura rowerowa powstała również w ramach rewitalizacji Parku Ludowego. Aktualnie trwają prace dotyczące budowy ścieżki rowerowej przy al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa. W realizacji jest również budowa brakujących odcinków chodnika i drogi rowerowej wraz z oświetleniem wzdłuż ul. Franczaka “Lalka”. Budowę ścieżek rowerowych uwzględnia też trwająca przebudowa układu drogowego w rejonie Dworca Metropolitalnego – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Nowa infrastruktura dla rowerzystów

Ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż al. Solidarności, na odcinku od istniejącego już fragmentu do ścieżki przy rondzie Pileckiego. Nowa infrastruktura dla rowerzystów o nawierzchni bitumicznej będzie miała długość około 500 m i szerokość 2,5 m. Czas realizacji zadania wynosi 4 miesiące. Termin liczony jest od dnia podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 14 kwietnia.

Działanie w ramach budżetu obywatelskiego

Ogłoszone zamówienie to realizacja projektu z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego – D-18 „Ścieżka rowerowa – dwa koła”, na który oddano 423 głosy.

W budżecie na 2022 rok zaplanowano również realizację drogi rowerowej w zakresie budowy brakującego odcinka wzdłuż ul. Abramowickiej. To projekt D-102 „Abramowicką bezpiecznie rowerem (etap 2)” z Budżetu Obywatelskiego.

W latach 2018-2021 wybudowano w mieście łącznie około 38 km ścieżek i pasów rowerowych. Aktualnie sieć infrastruktury rowerowej liczy już ponad 180 km.

Czytaj więcej

Skomentuj