1 / 2

750 krzewów gatunku irga błyszcząca będzie stanowić nowy pas zieleni na ul. Krakowskie Przedmieście. Krzewy ozdobią odcinek od ul. Ewangelickiej do ul. Wieniawskiej. Właśnie trwają prace przy rozbiórce kostki brukowej pod nowe rabaty.

– Zgodnie z zapowiedziami przystępujemy do realizacji projektu nasadzeń krzewów na kolejnym odcinku północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia. To kontynuacja prac w zakresie zieleni na jednej z najważniejszych ulic miasta. Zakończenie zadania wpłynie na poprawę estetyki, tworząc kolejną zieloną przestrzeń, przyjazną mieszkańcom – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Usuwanie bruku

Aktualnie zdejmowana jest istniejąca kostka brukowa. Prace w tym zakresie zaplanowano do końca tygodnia, a nasadzenia będą realizowane w ostatnich dwóch tygodniach grudnia.

Gatunek idealny do miasta

Mając na uwadze rosnące na tym fragmencie ulicy starodrzewy i występujące zacienienie, wybrano jeden niewymagający gatunek krzewów, doskonale radzący sobie w warunkach miejskich. Realizowane zadanie, poza względami estetycznymi, ma również na celu poprawę warunków życia drzew w ścisłym centrum miasta. Poprzez rozszczelnienie powierzchni utwardzonej w obrębie drzew, zwiększy się ich zdolność pochłaniania wody.

Czytaj więcej

Skomentuj