1 / 5

Włoscy architekci z pracowni LAD i Hypnos Studio zaprojektowali w rewitalizowanym centrum Mediolanu zawieszony w powietrzu ogród. Lokalizacją “Sovraparco” jest Piazzale Loreto – obszar zdominowany przez szybko zmieniający się ruch komunikacyjny.

Koncepcja ma na celu radykalne przekształcenie istniejącego ronda w centrum Mediolanu poprzez zbudowanie podwyższonej konstrukcji nad całym skrzyżowaniem, co wprowadzi element natury do środowiska miejskiego i stworzy nową przestrzeń publiczną, idealnie nadającą się do odpoczynku.

Architekci z LAD i Hypnos Studio zaprojektowali konstrukcję o dwóch poziomach – dolna kondygnacja stanowi przestrzeń ruchliwego placu ze sklepami, kawiarniami i restauracjami, górna zaś oferuje otwarty ogród. Pod poziomem ulicy znajduje się natomiast stacja metra.

Projekt “Sovraparco” ma na celu stworzenie nowego punktu orientacyjnego w Mediolanie, a także wprowadzenie roślinności i zieleni do miasta. Koncepcja architektoniczna oferuje przestrzeń do wypoczynku, czytania, a nawet organizowania małych imprez i spotkań. Projekt zostanie zaprezentowany podczas konwencji architektonicznej na rzymskim uniwersytecie La Sapienza 18 marca br.

Czytaj więcej

Skomentuj