Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Miasto dofinansuje remonty w lubelskich ogrodach działkowych

Miasto dofinansuje remonty w lubelskich ogrodach działkowych
jw
02.12.2021, o godz. 12:47
czas czytania: około 2 minut
0

Lubelscy działkowcy ponownie otrzymają wsparcie finansowe ze strony Miasta. Trwa konkurs dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

– Ogrody działkowe to ważna część zielonych płuc miasta, miejsca wypoczynku, a także rozwijania pasji mieszkańców Lublina. W przyszłym roku będziemy kontynuować program, poprzez który wspieramy finansowo wykonanie remontów, czy poprawę infrastruktury na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mam nadzieję, że środki te przyczynią się do poprawy jakości miejsc, z których tak chętnie korzystają nasi mieszkańcy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Pół miliona złotych

W 2022 roku, Miasto Lublin przeznaczy 500 tys. zł na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Działające w Lublinie ogrody działkowe mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów remontów infrastruktury na ich terenie. Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek. Zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania wniosków o dotację mija 6 grudnia.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

Informacje na temat tegorocznego konkursu, w tym formularz wniosku, są dostępne na stronie lublin.eu.

Ubiegłe edycje

W latach 2020-2021 Miasto Lublin, kwotą blisko 2 mln zł, dofinansowało 36 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe. Obecnie kończą one realizację inwestycji i składają sprawozdania z wykonanych prac. Rodzinny Ogród Działkowy “Dąbrowa”, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł dokonał montażu bram automatycznych oraz przeprowadził remont domu działkowca. W ROD “Nasza Zdobycz” otrzymane 200 tys. zł pozwoliło na elektryfikację ogrodu. Z kolei ROD “Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację budynku oraz wymianę ogrodzenia ogrodu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024