Reklama

envicon 2023 ad1a

Ministerstwo zapowiada drogi ekspresowe w PPP

Ministerstwo zapowiada drogi ekspresowe w PPP
szp
08.06.2018, o godz. 7:06
czas czytania: około 1 minuty
0

Kilkaset kilometrów dróg w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim ma zostać wybudowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. To zapowiedź Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

W PPP mają powstać trzy odcinki drogi ekspresowej S6: zachodnia obwodnica Szczecina, obwodnica Trójmiasta i 150-kilometrowy odcinek z Koszalina do Bożegopola Wielkiego, a także odcinek S10 z Torunia do Bydgoszczy.

Według zapowiedzi MIiR, partner prywatny stworzy projekt i wybuduje drogi oraz będzie je utrzymywał przez 30 lat, otrzymując przez ten czas opłatę za dostępność.

Teraz ministerstwo przygotuje analizy finansowe niezbędne do dokumentacji negocjacyjnej. Konsultacje mają zostać też prowadzone z europejskim urzędem statystycznym Eurostat. MI chce, by zobowiązania strony publicznej nie były wliczane do długu publicznego. Decyzję o rozpoczęciu budowy czterech wspomnianych odcinków uzależnia właśnie o pozytywnej opinii Eurostatu w tym zakresie.

Szczegółowe warunki realizacji umowy z ewentualnymi partnerami prywatnymi w budowie S6 i S10 mają być negocjowane, ale ministerstwo zapowiada, że ich ewentualne powstanie w modelu PPP nie będzie się wiązało z opłatami dla kierowców aut osobowych.

Źródło: wnp.pl, rynekinfrastruktury.pl

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Drogi i komunikacja
css.php
Copyright © 2023