Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Modernizacja łódzkiej dzielnicy Wiskitno

Modernizacja łódzkiej dzielnicy Wiskitno
R.G.
29.03.2024, o godz. 7:55
czas czytania: około 2 minut
0

Łódzki magistrat w najbliższych latach realizować będzie szereg inwestycji na obszarze osiedla Wiskitno. Inwestycje te obejmą m.in. modernizację ulicy Kolumny i Ziemiańskiej, budowę kanalizacji, wymianę wodociągu oraz obwodnicy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Wiskitno to część Łodzi, która wymaga wielu remontów, o czym niejednokrotnie informowali jego mieszkańcy. Dla poprawy komfortu ich życia w ostatnich latach wybudowano tam kanalizację w ulicy Kolumny, od ul. Rzgowskiej w stronę Bronisina. Przebudowano też ul. Zygmunta, by umożliwić wykonanie instalacji kanalizacyjnej w tym obszarze. Inwestycje te pozwolą na odwodnienie osiedla i przyłączenie mieszkańców do miejskiej sieci. Poprawa jakości dróg odciążyć ma osiedle od ruchu TIR-ów i ruchu tranzytowego.

Trzy intensywne lata

Następne inwestycje zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych trzech lat. Do letnich wakacji bieżącego roku mają zostać utwardzone pobocza w ul. Kolumny. A jeszcze w tym roku w ul. Ziemiańskiej powstać ma nowa, asfaltowa droga. Natomiast do przyszłego roku wybudowane zostaną chodniki, na odcinku od ul. Kolumny 96 do ul. Zygmunta, a od ul. Kalinowskiego do granicy miasta w planach są nowe chodniki i nawierzchnia jezdni.

Wodociąg i budowa kanalizacji

Na lata 2025-2026, w ul. Kolumny – od Zygmunta do Kalinowskiego, zaplanowano wymianę wodociągu i budowę kanalizacji, co w rezultacie umożliwi budowę nowej drogi z chodnikami.

Łódzki samorząd planuje też budowę obwodnicy Wiskitna. Jak zapewniają łódzkie władze samorządowe powyższe inwestycje realizowane będą etapami, tak by utrudnień było jak najmniej.

Dodajmy, że do 1954 roku Wiskitno było oddzielną wsią należącą do gminy o tej samej nazwie z siedzibą władz w pobliskim Stefanowie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024