Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Monako zwiększy swoją powierzchnię. W rozbudowie pomogli Polacy

Monako zwiększy swoją powierzchnię. W rozbudowie pomogli Polacy
dom
10.08.2017, o godz. 15:02
czas czytania: około 1 minuty
0

Monako wybuduje osiedle apartamentowców z terenami zielonymi bezpośrednio na wodzie. Z dużym udziałem polskiej myśli technicznej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W gdyńskiej stoczni Crist zwodowany został olbrzymi suchy dok NB56, nazwany Marco Polo, który będzie służył do wybudowania (układania ważących nawet 12 tys. ton fundamentów) osiedla apartamentów na wodzie w ramach projektu „Extension en mer de Monaco”.

Teraz, po załadunku, przez Marsylię do Księstwa Monako przewiezie go specjalny statek towarowy Sunrise.

W monakijskiej zatoce dzięki wybudowanemu w gdyńskiej stoczni dokowi możliwa będzie budowa osiedla składającego się nie tylko z mieszkalnych apartamentów, parkingów, ale także zielonych parków, skwerów, bulwarów i promenad, a nawet mariny. Dzięki temu obszar tego malutkiego księstwa  „urośnie” aż o 6 hektarów.

Ocenia się, że będzie to jedna z największych europejskich atrakcji turystycznych, pozwalająca także przyciągnąć nowych inwestorów.

Dok o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych budowany był w stoczni Crist w Gdyni. Polska firma nie tylko zrealizowała projekt, ale przede wszystkim zaplanowała go, na koniec zaś przetestowała. Budowała trwała 10 miesięcy.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka przestrzenna
css.php
Copyright © 2024