PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Morze w granicach Gdańska. Mieszkańcy decydują

Morze w granicach Gdańska. Mieszkańcy decydują
R.G.
23.02.2023, o godz. 8:22
czas czytania: około 1 minuty
0

Niemal 70% mieszkańców biorących udział w ankiecie jest za zmianą granic Gdańska poprzez włączenie terenów znajdujących się pod morskimi wodami wewnętrznymi.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Konsultacje społeczne w tej sprawie przeprowadzono w dniach 6-19 lutego 2023. Wzięło w nich udział 1051 osób.

Głosowanie w sprawie Zatoki Gdańskiej

Udział w konsultacjach polegał na udzieleniu odpowiedzeniu na pytanie postawione w ankiecie: „Czy jesteś za zmianą granic Miasta Gdańska polegającą na włączeniu do obszaru Miasta Gdańska obrębu ewidencyjnego nr 0144 ZATOKA, o powierzchni 42103,9709 ha pod morskimi wodami wewnętrznymi Zatoki Gdańskiej?”.

Prawie 70% głosów “ZA”

Chętni do wzięcia udziału w konsultacjach mieszkańcy, mieli do wyboru ankietę elektroniczną i papierową. Wyniki ankiety elektronicznej to 1051 potwierdzonych głosów

ZA – 729 głosów (69,4%)
PRZECIW – 249 głosów (23,7%)
WSTRZYMUJĘ SIĘ – 73 głosy (6,9%)

Do Urzędu nie wpłynęła jeszcze żadna ankieta papierowa. Termin dostarczenia zgłoszeń mija na koniec tygodnia.

Spotkanie z mieszkańcami

W ramach konsultacji przeprowadzone zostało otwarte spotkanie z mieszkańcami, podczas którego można było wyrazić swoją opinię na dany temat.

Ostateczny raport podsumowujący przebieg konsultacji zostanie przedstawiony Radzie Miasta Gdańska do zaopiniowania na marcowej sesji. Zostanie on również opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Gdańska, na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Zmiana statusu wód ułatwić ma m.in. wykonywanie inwestycji służących usprawnieniom i rozwojowi miejskiej infrastruktury wodno-transportowej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024