Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Na Śląsku wybierają najlepszą przestrzeń dla mieszkańców

Na Śląsku wybierają najlepszą przestrzeń dla mieszkańców
jw
07.08.2019, o godz. 12:54
czas czytania: około 1 minuty
0

Ruszyło internetowe głosowanie na najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu "Najlepsza przestrzeń publiczna województwa śląskiego".

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Celem konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Do tegorocznej 20. jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje. Wśród nich m.in. amfiteatr w Bobrownikach Rogoźniku, zagospodarowanie Parku Chrobrego w Gliwicach, zagospodarowanie terenów po byłym Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu Zdroju, zagospodarowanie części Jaworznickich Plant z wodnym placem zabaw, rewitalizacja skweru przy ul. Adamskiego i Koszarowej w Katowicach, tężnia solankowa w Parku Zadole w Katowicach, budowa kąpieliska oraz wodnego placu zabaw na terenie MOSiR’u w Piekarach Śląskich czy rewitalizacja pocynkowej hałdy w Rudzie Śląskiej – Wirku.

Realizacja która zdobędzie najwięcej głosów zostanie uhonorowana nagrodą internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Oddać głos można do końca sierpnia.

Zwycięzców konkursu, który rozstrzygnie jury, poznamy we wrześniu. Uroczystość ogłoszenia wyników odbędzie się w październiku br., podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX–lecia konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Śląski.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024