1 / 8

Ruszyło internetowe głosowanie na najlepsze realizacje zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu “Najlepsza przestrzeń publiczna województwa śląskiego”.

Celem konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności.

Do tegorocznej 20. jubileuszowej edycji konkursu zgłoszono 33 realizacje. Wśród nich m.in. amfiteatr w Bobrownikach Rogoźniku, zagospodarowanie Parku Chrobrego w Gliwicach, zagospodarowanie terenów po byłym Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu Zdroju, zagospodarowanie części Jaworznickich Plant z wodnym placem zabaw, rewitalizacja skweru przy ul. Adamskiego i Koszarowej w Katowicach, tężnia solankowa w Parku Zadole w Katowicach, budowa kąpieliska oraz wodnego placu zabaw na terenie MOSiR’u w Piekarach Śląskich czy rewitalizacja pocynkowej hałdy w Rudzie Śląskiej – Wirku.

Realizacja która zdobędzie najwięcej głosów zostanie uhonorowana nagrodą internautów, a wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Oddać głos można do końca sierpnia.

Zwycięzców konkursu, który rozstrzygnie jury, poznamy we wrześniu. Uroczystość ogłoszenia wyników odbędzie się w październiku br., podczas uroczystej Gali organizowanej w Muzeum Śląskim z okazji XX–lecia konkursu.

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Śląski.

Czytaj więcej

Skomentuj